Купа на УЕФА направи 2018-2018 година - зенита

Българските клубове рядко ни се отдадат с победи в Европа, но тъй като днес си спомня с удоволствие победата на Петербург "Зенит" в Купата на УЕФА.

квалификационни кръгове

Тъй като "Зенит" в миналото на България Купа спечели 4-то място, неговите изпълнения в Купата на УЕФА започва през втория предварителен кръг.

Купа на УЕФА направи в периода 2007-2008 г. - зенита

Първите две противници не създават проблеми Петроград: Хърватски "VION" бе победен с общ резултат 5: 0, а белгийското "Стандарт" - 4: 1.

груповата фаза

Но по време на етап "Зенит" на група Бях изправен пред големи трудности. Трябва да се каже, че докато груповата фаза се проведе в един доста странен модел - в групата не са били четири, но пет отбора. Мачове се играят в един кръг, а домакините определят чрез жребий. Следващата стъпка се проведе в три клубове. Естествено, по такава схема, във всяка игра ден той пропусна екип.

В първата среща в Санкт Петербург "синьо-бяло-сините" само благодарение на дузпа, реализирана Анатолий Тимошчук, за да се избегне загубата на среща с холандския "Алкмаар", за който се отличава бъдещата Спартак Москва Ари.

След това, в Гърция тя е била произведена трудно победа над "Лариса" 3: 2, където "Зенит загубиха с 1: 2, но Константин Зирянов вкара и Фатих Теке Петербург клуб донесоха победа.

Въпреки това, при равенство с "Нюрнберг" и поражението на Ливърпул от "Евертън" отменено "Зенит" призрачен шанс - Санкт Петербург хора, намиращи се на втора линия, но на немски и холандски клубове вече са напуснали за два мача. В резултат на това Петроград спасен "Евертън", която е безсмислена игра за себе си по време на парти победи "AZ" с резултат 3: 2, като вкара решаващ гол на 10 минути от времето.

Ето един уникален подарък представени футболисти "Евертън" "Зенит", който от тогава спечели първата си титла на шампион на България.

1/16

Още първата противникът не беше лесно, но "Зенит" спечели доста уверен, че е само лек гол, отбелязан на чужд терен. Факт е обаче, че в реванша от групата на Санкт Петербург, след като целта Павел Погребняк преди 75 минути бяха на сметката.

Франко се завръща в испанците в играта, но втория си гол, отбелязан от Dane Дал Томасон се проведе късно в добавеното време рефер.

1/8 финали

И тук целта за гости е всъщност "злато". Френската "Марсел" е просто размазани "Зенит" на полето "Велодром", но в 82-та минута Андрей Аршавин надежда на цялостната победа.

Тя взе шест дни по-късно в претъпкан "Петровски". Два гола на Павел Погребняк в 29-ата и 78-ма минута донесоха "Зенит" билет за четвъртфиналите. Това стана, след тази победа на българския екип започна да говори като за реалните претенденти за трофея.

Тези преговори се увеличили след брилянтна победа на "Зенит" в Леверкузен. През първата половина, екипите обменят головете и гола през втората Погребняк, Анюков и Денисов отбелязани голяма победа на нашия клуб.

Във втората част на крака, когато се говори за "Байер" Дмитрий Bulykin вече вкара в 18-та минута и даде своя клуб малък шанс. Но по-Petrograders опонент не е разрешено, а в края на мача все още не се е разписвал дузпа - "отличава" Тимошчук.

Следващият противник е друг германски клуб, но оптимизъм този път не беше достатъчно. По времето на срещата му с "Зенит", "Бавария" е всъщност да стане шампион на Германия. След това екипът играе Оливер Кан. Лусио, Филип Лам, Тони Кроос, Бастиан Shvaynshtayger, Зе Роберто, Франк Рибери, Мирослав Клозе, Лукас Подолски, Лука Тони.

Но, въпреки това, групата на Санкт Петербург е взет от Мюнхен се направи това, което помогна на Лусио автогол. Но в мач-реванш на "Петровски" "Зенит", просто не забеляза страхотен противник.

4 минути: Павел Погребняк, 39: Константин Zyryanov, 54-I: Victor Fayzulin, 73: Погребняк отново. Между другото, "Байерн", след което спечели шампионата, допускайки само 21 гола в 34 мача. Така че за Оливер Кан мач в Санкт Петербург се оказа "най-доброто нещо" през сезона.

"Zenith" - "Рейнджърс" 2: 0 (1: 0)

В "Зенит" финал той е по-добре от съперника си и спечели делото. Но сега всичко е лесно и ясно, като в същото време, на терена, той може всичко да излезем по друг начин.

Повече от един час игрово време на срещата остава нула, когато най-накрая, след 72 минути игра, Игор Денисов вкара същите като дългоочакваното целта.

Но все пак трябваше да оцелее последната атака от шотландския клуб. Но "Зенит" е не само оцеля, но е в състояние да улови "Джърси" организираха контраатака. Гол на Константин Зирянов, най-накрая се изгради, че "Зенит" - носител на Купата на УЕФА!