На свободна практика понятие, особено на заетостта

Преводач на свободна практика - един не е необичайно явление днес. Този термин се отнася до един служител на компанията, не се състоя в държавата. Въпреки това, той е държавен или трудов договор, както и всички отношения с работодателя се уреждат със закон. Все пак, има някои характеристики на наемането на работа на тези служители, както и условията в договора им също му. Какво - ще покрие в тази статия.

терминология

Според Кодекса на труда, терминът "свободна практика", просто не съществува. Той има само две неща - на работника или служителя или работодател. А на свободна практика може да се нарече специалист, който извършва работа директно в задълженията му не настъпили.

Необходимостта да се наемат на свободна практика за всеки работодател има своя собствена. Например, имате нужда от човек, за да се осигури конкретна услуга или определен тип работа. Често тези хора се наемат за кратки периоди, но понякога на свободна практика работят постоянно.

Какво е договор?

Ако служител участва на свободна практика, това не означава, че не трябва да сключи договор с него. Тя може да бъде както на труда и гражданското право. По-конкретно, в рамките на един от следните видове:

Права и задължения на свободна практика: как те се различават от работата на другите

В зависимост от това, което се сключва вид договор, - трудов или граждански закони, между задачите на един служител ще бъде значителни разлики.

Какво трябва да знаете при кандидатстване за работа?

За да спестите от данъци, безскрупулни работодатели, може и мамят, вместо за сключване на труда граждански договор. Въпреки това, вие имате възможност да се прилага по отношение на данъчните власти, и тези, които, от своя страна, може да се обърне към съда за прекласифициране на естеството на документите.

В основата на такова решение може да бъде много фактори. Например, вие сте го изпълнява на такъв договор, но всички изпълняват същите задължения като служители на пълно работно време. Или се плаща на равни интервали. След граждански договор предвижда плащане след факта. Да поиска от съда, че е възможно да се постигне признаване на трудовия им договор официално.

В кои области могат да работят на свободна практика?

Бъдете, например, журналист на свободна практика или мениджър, можете лесно да. А какво да кажем за по-сериозен пост? Има много примери тук. Например, един полицай на свободна практика. Средната възраст на тези хора е 30-35 години, а паралелно те работят в различни области, от охраната на директора на компанията.

Защо някои толкова нетърпелив да получи сертификат за свободна практика и работа в органите? Причините за всеки има свой. Някой е направил труда да погледне бунтовете в родния си град, а те просто не може да подмине, ако някой има нужда от помощ. За някой по-важно от авторитета и признанието, въпреки че по-голямата част на свободна практика - хора са скромни и предпочитат да не "свети".

Отговорности и статус

Задълженията на свободна практика полицаи включват участие в нападения помощ в областта на добива на полезна информация, разследване и разкриване на административни нарушения. Те опазване на обществения ред при различни събития, като концерти и футболни мачове.

Обикновено, на свободна практика полицай - този ентусиаст, който работи на доброволни начала. Строго регламентирано заплати той получава, но с право се радва на признание и благодарност на колегите си. В края на краищата помощ за тях, понякога безценен - ​​до голяма степен се дължи на факта, че другите просто не знаят това, което виждат пред полицейски служител. Ето защо, за да се получи необходимата информация в почти всеки полицейски участък има своите преводачи на свободна практика.

Правомощия на свободна практика на полицията

На свободна практика FSB или полицията е в състояние да осигури безценна помощ при разкриването на престъпления или предупреждение скандалджии. Въпреки това, официални пълномощия малко. Най-многото, което можем да направим - е да се предотврати побойника чрез представяне на личната си карта или подаване на сигнал за нарушение на колеги. Невъзможно е да не се задържат един човек, камо ли да се използва физическа сила.

Кой може да получите на свободна практика на органите?

Като правило, на самия квартал предлага на своите приятели или голямо доверие на хората сътрудничество. Но за да стане свободна практика и работи в полицията, по принцип, всеки може. Тя е само важно да отговарят на определени изисквания.

Преди да стане преводач на свободна практика, кандидатът проспективно е строго тествани. Основната му търсенето - липсата на криминално досие и подведени под административна отговорност, както и положителната репутация като цяло. Ако тази страна всичко е прозрачно и няма възражения, ние просто трябва да напишете молба за "свободна практика" на позиция, поставяне на автобиографията си. Плюс това ще гарантира гарант на персонала на държавните или правоохранителни органи.

След като на кандидата ще бъде направен личен въпрос и провери всички данни, ще бъдат поканени на лично интервю и определяне на възможните цели на служителите. Важно е да се разбере дали човек наистина иска да помогне на властите. В крайна сметка, някой кора "свободна практика ФСБ" е необходимо само, за да се избегнат проблеми с трафика, например.

Къде да отида?

Терминът "свободна практика" в сертификата за много малко хора се интересуват от това, ако работите в една наистина престижната компания. Необходимостта от преводачи на свободна практика е почти във всички сфери. Можете да стигнете до банката, или качество на публикуване вестници в rybinspetsiyu или дори НАСА. Всичко зависи от желанието, упоритостта и способността да бъде полезен в индустрията, за да докаже своите таланти и умения. Така че не се колебайте да се свържете директно с работодателя. Правила тук са същите, както при прилагането на конвенционален възобнови работа.